Profesionálně navrhujeme fasády vašich domů ! Poptávka

Průvodce návrhem

Abychom co nejvěrněji vizualizovali vaše představy, vytvořili jsme průvodce, jenž by vám měl nastínit hlavní možnosti návrhu a usnadnit tak vzájemnou komunikaci. Pojďme se podívat, jaké možnosti a úskalí nás při rozhodování o vzhledu fasády čekají:

1. Výchozí informace

Důležité je si před zahájením návrhu fasády uvědomit, jaká máme omezení

- úřední omezení (příklad: vzhled a barva jsou definovány ve stavebním povolení)

technická omezení (příklad: HBW index barev u kontaktního polystyrenového zateplení - znamená použití pouze světlejších odstínů barev), (statická únosnost fasády pro obkladové materiály).

Informace o omezeních budeme potřebovat i případě, že návrh fasády necháte zcela na našem studiu.

 

2. Fotografie domu

Velikost fotografie by se ideálně měla pohybovat mezi 3MB až 5MB. Na fotografii by pokud možno neměly být zachyceny stínící předměty (nářadí, sloupy auta, lidé)

 

3. Barevný odstín fasády

Dle vzorníku ( obecných jako např RAL, NCS nebo vzorníků jednotlivých výrobců)  si stanovte jaké barvy by jste chtěli pro vizualizaci fasády použít. V současnosti jsou velice oblíbené vícebarevné varianty fasád. Vícebarevné varianty se používají při členitém půdorysu domu s mnoha výklenky - vícebarevnost pak tyto výklenky a členitosti  zvýrazní. K "rozbití" velkých ploch na fasádě a optickému zmenšení domu je možno fasádu doplnit o barevně sladěné svislé a vodorovné pruhy.

Vzorník barev RAL

Pozor !   - s počtem barev to nesmíme přehánět, rodinný dům by pak mohl vypadat jako pouťová atrakce.

 

4. Šambrány kolem oken a dveří

Změna barvy kolem stavebních otvorů je v současnosti velice populární způsob oživení fasády. Míru zvýraznění dveří a oken lze měnit šíří a barvou šambrán.

Ostění

 

5. Vizualizace obložení fasády obkladovými materiály

Dřevěné obklady vodorovné i svislé. Možná je  volba odstínů běžných domácích i exotických dřevin

Kamenné obklady. Obložení soklů, rohů, sloupů a jiných rohových ploch. Obložení vchodů garáží a vjezdů. V neposlední řadě obložení plotů a zídek.

Kámen a dřevoVchod kámen